niceaassociation@gmail.com

info@niceader.org.tr

ÜYE OL
Xplore Mıgratıon
Buradasınız: Anasayfa / Projeler
XPLORE MIGRATION
PROJE ADI
XPLORE MIGRATION
ERASMUS + KA1 PROJELERİ
BAŞLAMA : 27 Şubat 2023
BİTİŞ : 4 Nisan 2023

Mülteci krizi devam ederken, gençler göç süreçleri, nedenleri ve sonuçları hakkında şimdiden ve gelecekte bilinçli olmak zorundadır. Bu nedenle, neden-sonuç faktörlerini etkileri ve sonuçlarıyla birbirine bağlayarak göçün her zaman sadece olumsuz olmadığını kanıtlamayı amaçlıyoruz.

 1. Göç, mülteciler, insan hakları hakkında daha fazla insanın eğitilmesi ve mültecilerle hoşgörüyü teşvik ederek Avrupa'da dayanışma ve sosyal uyumun artmasını sağlayacağız.

 2. Gençler mülteci krizini tartışacak ve göç, nedenleri ve göçün etkileri hakkında bilgi edinecekler. Ayrıca, mültecilere karşı hoşgörüsüzlükle mücadelede daha aktif olmaya teşvik edilecekler.

 3. Yerel gençleri göç nedenleri ve sonuçları hakkında bilgilendirecek ve göçün faydaları hakkında farkındalık yaratacaklar, böylece Avrupa'daki göçmen ve mültecilerin olumsuz imajını azaltmaya yardımcı olacaklar.

 4. Yerel gençlerin mülteciler, nefret söylemi ve onlara yönelik ayrımcılık konularında bilgi edinmelerini teşvik ederek No Hate Speech Hareketi ile tanışmalarını sağlayacaklar. Hatta bazılarını aktivist olarak No Hate Speech Hareketi'ne katılmaya teşvik etmeyi umuyoruz.

 5. Projeye aşinalık, sorunun farkındalığı ve daha fazla hoşgörüye ihtiyaç duyulması, gelecekte gençlerin radikalleşme riskini azaltarak etkileyebilir.

 6. Projemiz katılımcıların göç hakkında daha iyi bir anlayış kazanmasını, mültecilere karşı nefret söylemi ve hoşgörüsüzlük hakkında farkındalık yaratmasını ve mültecilere karşı dayanışmayı teşvik etmesini sağlayacak.

  Projemizden beklenen sonuçları şu şekildedir:

      1. Farklı sosyal, kültürel, eğitimsel arka planlardan, farklı milliyetlerden ve etnik gruplardan gençleri içeren değişim yoluyla kültürlerarası diyalogun geliştirilmesi ve Avrupalı hissetme duygusunun güçlendirilmesi
      2. Gençlerin sosyal, kültürel ve dil becerileri, göç konusu hakkındaki bilgi, anlayış ve farkındalıklarının artması

 

 

 

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın