niceaassociation@gmail.com

info@niceader.org.tr

ÜYE OL
Assess Efl Students
Buradasınız: Anasayfa / Projeler
ASSESS EFL STUDENTS
PROJE ADI
ASSESS EFL STUDENTS
Derneğimizin ortak olduğu ASSESS projesi, Avrupa Birliği Erasmus Plus Programı tarafından finanse edilen KA2 Stratejik Ortaklık projesidir. Yabancı dil olarak İngilizce öğrenen öğrencilerin değerlendirilmesi için yenilikçi yöntemler ve araçlar tanımlamayı amaçlamaktadır. Temel amacı İngilizce Eğitiminde değerlendirmeye yeni yaklaşımlar getirmek ve değerlendirme bilincinin gelişimine katkıda bulunmaktır.
YEREL PROJELER
BAŞLAMA : 1 Eylül 2019
BİTİŞ : 28 Şubat 2022
Proje Web Sitesi

Erasmus tarafından finanse edilen ASSESS EFL STUDENTS projesi AEPC (Portekiz), Learnmera Oy (Finlandiya), EMG (Almanya), Niceader (Türkiye), Inercia Digital (İspanya) ve Action Synergy (Yunanistan) olmak üzere altı farklı ortağın işbirliğiyle hayata geçirilmiştir.
Projenin temel çıktılarından biri olan Çevrimiçi Sınav Oluşturucu(OEC) nihayet tamamlanmış ve proje web sitesinde kullanıma hazır hale getirilmiştir.
Türkiye, İznik'te Kasım 2021'de gerçekleşen uluslar ötesi proje toplantısında ortaklar, nihai gözden geçirme ve düzenleme üzerine çalıştı.
Ardından, Çevrimiçi Sınav Oluşturma(OEC) aracı, Aralık 2021'de Yunanistan'ın Atina kentindeki öğrenme, öğretme ve eğitim (LTT) etkinliği sırasında pilot olarak uygulandı. Katılımcı öğretmenler tarafından verilen geri bildirimler Çevrimiçi Sınav Oluşturma Aracı(OEC)'nın son versiyonuna entegre edildi.
Araç ayrıca, ortakların ülkelerinde Mayıs – Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleşen çoğaltıcı etkinlikleri aracılığıyla yaygınlaştırıldı ve pilot uygulaması yapıldı.
Haziran 2022'de Berlin, Almanya'da gerçekleşen nihai uluslar ötesi proje toplantısında, ortaklar, proje süresi boyunca, öğretmenler tarafından verilen ve projeyi ve proje sonrası atılacak adımları teşvik eden geri bildirimleri paylaştı. OEC aracı, ses dosyalarından çeşitli konularda hazır sınavlara kadar, Yabancı Dil Olarak İngilizce (EFL) eğitimi için çeşitli öğrenme, öğretme ve değerlendirme materyalleri sunar.
Çevrimiçi Sınav Oluşturucu(OEC) sayesinde, EFL öğretmenleri kolay bir şekilde seviye (A1 veya A2) belirleyip, bir konu alanı seçebilir, çok çeşitli materyallere ulaşabilir ve bireysel sınav kağıtlarını PDF formatında formüle edebilir.

Çevrimiçi Sınav Oluşturucu(OEC), açık erişimli bir araçtır ve tüm İngilizce öğretmenlerini bu aracı keşfetmeye davet ediyoruz:

Çevrimiçi Sınav Oluşturucuya ulaşmak için tıklayınız...

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın